Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

68. ročník Medzinárodných cyklistických pretekov okolo Slovenska pri prejazde peletónu cez našu obec

Dátum: 05.06.2024
Autor: Obec Ludanice

Slovenský zväz cyklistiky oznamuje občanom, že dňa 27.06.2024 (štvrtok) v čase

od 12.15 hod. do 12.50 hod. bude prechádzať cez Ludanice a Mýtnu Novú Ves 150 členný peletón cyklistov, ktorých budú sprevádzať členovia konvoja v približnom počte 500 účastníkov v sprievodných vozidlách.

Slovenský zväz cyklistiky žiada občanov, aby v danom čase neparkovali motorové vozidlá na okraji vozovky, aby neobmedzovali prejazd cyklistov.

Ďalej upozorňujeme, že 30 min. pred príjazdom peletónu Polícia SR úplne uzatvorí premávku na uvedenej trase. Občania, ktorí potrebujú odísť z obce, aby tak učinili v dostatočnom predstihu alebo po prejazde posledného motorového vozidla konvoja, ktoré bude označené šachovnicovou zástavkou, kedy bude riadne cestná premávka opäť obnovená. Žiadame občanov, aby v čase prejazdu obmedzili voľný pohyb domácich zvierat.

Pol hodinu pred oficiálnym prejazdom peletónu bude prechádzať obcou reklamná kolóna, ktorá bude rozdávať reklamné a spomienkové materiály.

Tieto preteky budú vysielané v priamom prenose televíznymi spoločnosťami EUROSPORT a RTVS.

Obec Ludanice žiada občanov o dobrovoľnícku pomoc pri zabezpečení bezpečnosti účastníkov cyklistického peletónu, ktorú je obec povinná zabezpečiť na všetkých výjazdoch z miestnych ciest.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť na Obecnom úrade v Ludaniciach.