Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zvuková nahrávka

Vyriešený
Prijatý: 13.06.2020
Zodpovedaný: 14.06.2020
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Ludanice

Podnet:

Dobrý deň,
chcem sa spýtať ako je možné že bola zverejnená nahrávka z 11.zasadnutia OZ dňa 29.5.2020, kedže eštelen sa to malo prerokovávať ako je uvedené v pozvánke v bode 12.Rôzne konkrétne 12.1. (Nie 11.1-ako je tam uvedené). Myslím že upozornenie občanov o zverejnení nestačí.

Ďakujem


Odpoveď:

Dobrý deň.

Vďaka za otázku, rád Vám na ňu odpoviem. Zvukový záznam zo zasadnutia OZ zo dňa 29.5.2020 je zverejnený z dôvodu, že nám to prikazuje zákon. Možno to každý nepostrehol, čo je možné usúdiť aj z Vašej otázky, ale v čase súčasnej celosvetovej pandémie sa menili a dopĺňali niektoré zákony v pôsobnosti Ministerstva vnútra Slovenskej republiky v súvislosti s ochorením COVID-19. Na základe týchto legislatívnych zmien a prechodných ustanovení súvisiacich s krízovou situáciou spôsobenou ochorením COVID-19, ktoré sú v súčasnosti v účinnosti, počas krízovej situácie z rokovania obecného zastupiteľstva obec vyhotoví obrazovo-zvukový alebo zvukový záznam, ktorý sa zverejní na webovom sídle obce.

Zámer zverejňovať obrazovo-zvukový alebo zvukový záznam, ktorý sa mal prerokovať na spomínanom zasadnutí, sa týka bežného obdobia mimo krízovej situácie. Je to bežný spôsob uplatňovaný v otvorených a transparentných samosprávach, takže je asi ťažko pochopiteľné, ak by mal byť problém so zverejňovaním týchto záznamov.

 

S pozdravom

Matúš Dočkalik

starosta obce