Bezplatné získanie pozemku v hodnote 52118,22 €

Dátum: 13.12.2020
Autor: Starosta
Bezplatné získanie pozemku v hodnote 52118,22 €

Za veľký úspech považujem bezplatné získanie pozemku pre obec od Slovenského pozemkového fondu, ktorého hodnota podľa znaleckého posudku bola stanovená vo výške 52 118,22€. Jedná sa o betónovú plochu nad žel. stanicou smerom na Horné Obdokovce, ľudovo tiež nazývaná repná kampaň, kde je zámerom vybudovať zberný dvor. Od môjho nástupu do funkcie som sa naplno venoval tejto téme a po nemalom počte prekážok, komplikácií a problémov sa to konečne podarilo po dvoch rokoch intenzívnej práce dotiahnuť do úspešného konca. Táto plocha v sebe ukrýva obrovský príbeh, o ktorom by sa dalo dlho rozprávať alebo písať. Nie je žiadnym tajomstvom, že o získanie tohto pozemku musela obec súperiť s jednou spoločnosťou, ktorá podniká v našej obci a tiež mala záujem o daný pozemok. Síce v tejto záležitosti niektorí ľudia obrátili kabát a nadradili osobné záujmy nad tie obecné a vôbec neuľahčovali obci získať tento pozemok, o to radšej ďakujem ľudom, ktorí si spolu so mnou zachovali konštantnosť a pracovali na tom, aby sme spoločným úsilím dosiahli takýto výborný úspech pre našu obec.