Výrub stromov

Dátum: 28.02.2023
Výrub stromov

V predchádzajúcich dňoch sa v obci vykonával výrub vybraných stromov. Ako to býva väčšinou v takýchto prípadoch, prináša to so sebou rôzne negatívne emócie a názory o potrebe výrubu. Musíme preto uviesť, že pílili sa iba stromy, ktoré kvôli umiestneniu a stavu mohli predstavovať potenciálne nebezpečenstvo pre ľudí a majetky. Stromy boli podrobené posúdeniu Štátnej ochrany prírody a výruby boli vykonané so súhlasom a povolením Okresného úradu Topoľčany, odbor starostlivosti o životné prostredie.

Dôležitou súčasťou starostlivosti o zeleň je aj výsadba nových stromov, čo je samozrejmosťou i v tomto prípade, keďže v obci plánujeme realizovať tieto aktivity zamerané na výsadbu desiatok stromov.