Oznam PZO - plasty

PZO oznamuje občanom obmedzenie zberu plastov, najmä tvrdého a veľkého plastového odpadu.  Zber plastov v žltých nádobách funguje bez obmedzení.

Zberová spoločnosť Ponitrianske združenie obcí pre separovaný zber a nakladanie s odpadom oznamuje občanom, že vzhľadom na aktuálnu situáciu s prebiehajúcou pandémiou COVID – 19 nám niekoľko našich odberateľov pozastavilo odber vyseparovaných plastových zložiek, pretože ich fabriky zostali zatvorené.

Súčasne čelíme výraznému nárastu hlavne plastového odpadu, ktorý len za prvé tri mesiace roka 2020 narástol o cca 60 t (oproti roku 2019) – čo je nárast o cca 20 smetiarskych vozidiel.

Zber plastov v žltých nádobách funguje bez obmedzení.

Čiastočné obmedzenie nastane pri zbere tvrdého a veľkého plastového odpadu napr. plastové stoličky, plastové debničky a iný tvrdý plast.

Tento plastový odpad sa bude zbierať až po uvoľnení a možnosti tento odpad dodávať odberateľom.

Preto Vás žiadame o ústretovosť a pochopenie, a aby ste takýto plastový odpad zatiaľ nenosili na zberný dvor a nevykladali spolu so žltými nádobami na ulicu.