Informačný leták

.

Sčítanie bytov a domov sa v Slovenskej republike v roku 2020 - 2021 realizuje podľa nového konceptu založeného na využití dátových zdrojov a znížení administratívnej záťaže obyvateľov. Sčítanie domov a bytov vykoná obec alebo mesto tzv. bez účasti obyvateľov, čím sa práve u nich významne zníži administratívna záťaž. Avšak aj napriek tomu vás môže tzv. poverená osoba osloviť alebo prostredníctvom jednoduchého dotazníka zistiť údaje, ktoré nebolo možné zistiť iným spôsobom alebo dostupnými registrami. Doba sčítania domov a bytov trvá od 1. júna 2020 do 12. februára 2021. Sčítanie obyvateľov bude pokračovať v roku 2021.