Upratovanie chotára

V sobotu 17.4. sme v spolupráci s Poľovníckym združením Ponitran Ludanice organizovali prvýkrát v obci akciu tohto typu s názvom Jarné upratovanie chotára, kde sme sa zamerali na zber odpadkov popri cestách v chotári Ludaníc a Mýtnej Novej Vsi. Obrovské a srdečné poďakovanie patrí všetkým zúčastneným dobrovoľníkom a rodinám s deťmi. Títo všetci pomohli so zberom veľkého množstva odpadu z prírody a aj týmto aktívnym spôsobom prispeli k dobrej veci a prejavili záujem o životné prostredie okolo nás. Urobil sa kus dobrej roboty, čo si veľmi vážime a ďakujeme každému jednému zúčastnenému.

Z prírody okolo obce sa vyzbieralo 4 560 kg odpadu, ktorý sme naložili do viac než 200 vriec, plus ďalších približne 60 pneumatík. Pevne dúfame, že toľko odpadu už nebudeme musieť vyzbierať pri týchto akciách, ktoré určite v budúcnosti zopakujeme, keďže nie všetko bolo možné úplne vyčistiť za jeden deň.