Od 3. mája 2021 bude prebiehať asistované sčítanie obyvateľov

Obyvatelia, ktorí si nemohli alebo nestihli splniť povinnosť sčítať sa, môžu využiť asistované sčítanie. Mesto vytvorilo štyri kontaktné miesta, kde Vám so sčítaním pomôže stacionárny asistent sčítania. Asistované sčítanie bude trvať 6 týždňov do 13. júna 2021. Uvádzame prehľad kontaktných miest, prevádzkové hodiny a tel. kontakt na asistenta.

Sčítanie je povinné

Všetci obyvatelia Slovenska majú povinnosť sčítať sa vyplnením elektronického formulára.

Obyvateľom sa  rozumie každý, kto má na Slovensku trvalý, prechodný alebo tolerovaný pobyt. Sčítať sa je povinný aj občan Európskej únie,ktorý má na území Slovenska obvyklý pobyt.

Sčítať neplnoleté osoby je povinný rodič alebo zákonný zástupca.

Obyvatelia, ktorí nie sú schopní sčítať sa sami, môžu využiť službu asistovaného sčítania

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum